Blog

Neden Yün ?
Neden Yün ?
Avustralya merinos yünü, dünyanın en iyi ve en yumuşak yünüdür. Doğal faydaları o kadar büyüktür ki, başka hiçbir lif - doğal veya yapay, onunla boy ölçüşemez.
Merinos Yünün Üstün Özelliklerini Keşfedin
Merinos Yünün Üstün Özelliklerini Keşfedin
Merinos yünü son zamanlarda yoğun bir şekilde ilgi gören yün çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu noktada söz konusu yünün özellikleri de merak edilmektedir. Peki, merinos yünü hangi özelliklere sahiptir? Gelin tüm özellikleri hep birlikte inceleyelim.
Merinos Yünü Nedir ve Nasıl Yapılır?
Merinos Yünü Nedir ve Nasıl Yapılır?
Merino yün, Avusturalya, İzlanda ve Türkiye gibi ülkelerde yetişen Merinos koyunundan elde edilmektedir. Bu yün çeşidinin en önemli özelliği ince, esnek ve yumuşak olmasıdır. Kıyafetlerde tercih edilen bir hammadde olmasıyla dikkat çeken Merino yünü ince olması sayesinde vücudun nefes almasını kolaylaştırır. Özellikle termal ürünlerde kullanılan bu yün çeşidi yaz aylarında serinliği sağlarken kış aylarında iste vücudu ısıtmaktadır. Yün kıyafetlerin vazgeçilmezleri arasındaki Merino yünü kıyafetlerde kullanışlılığı da öne çıkarır.
Merinos Yünü ve Alerji
Merinos Yünü ve Alerji
Merinos yünü, kullanışlı ve kaliteli bir seçenek olarak tercih edilirken pek çok soru işareti de akla gelir. Çünkü çok iyi bilinen bir ürün olmasına rağmen Merino yünüyle ilgili bazı soru işaretlerine titizlikle yaklaşılmaktadır. Siz de yün ürünler ve konfor konusunda soru işaretleri ile karşı karşıyaysanız bu rehberi inceleyerek sorunsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz.
Yükleniyor...